Nowości

Bass Days 2013 w Olsztynie

W dniach 25-27 października 2013 w ramach projeku Warmia: Rebelia Kultury odbędą się w Olsztynie warsztaty Bass Days 2013, podczas którychw tajniki gitary basowej wprowadzać będą uznani polscy i zagraniczni wirtuozi tego instrumentu. Swoją wiedzą podzielą się Igor Saavedra, Yolanda Charles, Wojciech Pilichowski, Piotr Lemańczyk, Krzysztof Ścierański i Tomasz Fulara.

Bass Days 2013 to wydarzenie doskonale znane basistom na całym świecie. Od wielu lat odbywa się w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Polska edycja tego projektu zorganizowana została na Warmii w ramach projektu Warmia: Rebelia Kultury, prezentującego różnorodne aspekty muzyki, filmu, literatury, tańca czy designu. Projekt ten będzie się odbywał w kilku warmińskich miejscowościach przez cały październik.

Bass Days zasługuje na szczególną uwagę fanów muzyki. Jest to bowiem jedyne w naszym kraju spotkanie basistów i miłośników gitary basowej. W dniach 25-27.10.2013 w Olsztynie odbędzie się jego ósma edycja, w której udział wezmą tak uznani muzycy jak Igor Saavedra i Yolanda Charles. Bass Days jest okazją do spotkania dla gitarzystów basowych z Polski i innych krajów. Przy tej okazji prezentowane są możliwości tego instrumentu dla szerokiej publiczności. – powiedział Tomasz Lipiński, jeden z organizatorów wydarzenia.

Igor Saavedra to pochodzący z Chile wirtuoz, uważany za pioniera ośmiostrunowej gitary basowej i mistrz gry na gitarze basowej typu ERB. W 2011 był pierwszym południowoamerykańskim basistą zaproszonym do obsady Bass Player Live, najbardziej prestiżowego Bass Show w Stanach Zjednoczonych (brał również udział w edycjach 2012 i 2013). Dzielił ten zaszczyt m.in. z basistami Rolling Stones, Megadeth i Metallica,
z którymi wziął udział w słynnym BPL All-Star Jam. Saavedra został również zaproszony na największy basowy show w Europie – London Bass Guitar Show – gdzie występował z basistami współpracującymi ze Stevie Wonderem, Pink Floyd, Megadeth i New Order.

Yolanda Charles znana jest z solowych projektów oraz współpracy z muzykami takimi jak Robbie Williams, BB King, Eric Clapton, Van Morrison, Mick Jagger, Sinead O’Connor i Dave Stewart. Yolanda komponuje prawie tak długo, jak gra na gitarze basowej. Pierwszy album nagrała w 2003 roku pod nazwą “MAMAYO” z gościnnym udziałem wokalistów takich jak Carleen Anderson, Shaun Escoffery, Vanessa Freeman i Mandy Lecointe. Prowadzi także warsztaty na uniwersytetach i uczelniach muzycznych w Wielkiej Brytanii.

Oprócz zagranicznych artystów udział w projekcie potwierdzili znani polscy wirtuozi basu – Wojciech Pilichowski, Piotr Lemańczyk, Krzysztof Ścierański i Tomasz Fulara. Poza warsztatami, przeznaczonymi dla muzyków, odbędą się także koncerty, w których udział wezmą wszyscy muzycy biorący udział w Bass Days. Dodatkową atrakcją Bass Days 2013 będą pokazy gitar.

Program Bass Days 2013:

Piątek 25.10
koncerty: Krzysztof Ścierański, Piotr Lemańczyk, Igor Saavedra

Sobota 26.10
Warsztaty: Krzysztof Ścierański, Piotr Lemańczyk, Igor Saavedra
Pokazy: Marc Bass (Orion), Taurus Amp,
Koncerty: Adam Fulara, Wojciech Pilichowski, Yolanda Charles.
Finał: Yolanda Charles, Igor Saavedra, Wojciech Pilichowski.

Niedziela 27.10:
Warsztaty: Adam Fulara, Yolanda Charles, Wojciech Pilichowski

Więcej informacji na temat Warmia: Rebelia Kultury znaleźć można na www.rebeliakultury.pl.

Warmia Rebelia Kultury

mat. pras.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.