BasiściSprzęt

Basista Justina Biebera z Takamine PB5-ANS

Bernard „Harv” Harvey to amerykański producent, kompozytor i multiinstrumentalista, który od kilku lat współpracuje z Justinem Bieberem. Gra na basie w jego zespole, a ponadto pełni funkcję dyrektora muzycznego. Wśród instrumentów, które wykorzystuje w studiu i na scenie znajduje się akustyczno-elektryczny bas firmy Takamine – PB5-ANS.

Instrument ten charakteryzuje się pudłem jumbo z jednym wcięciem, wykonanym ze świerku (płyta wierzchnia i klonu). Czterostrunowy bas Takamine PB5-ANS charakteryzuje się ponadto klonową szyjką i palisandrową podstrunnicą. Model ten jest wyposażony w przetwornik umieszczony w mostku oraz preamp CT4-DX dający duże możliwości kreowania brzmienia – także z wykorzystaniem dodatkowego pickupu.

Bernard „Harv” Harvey używa basu Takamine PB5-ANS już od pewnego czasu, a jedną z niedawnych okazji aby usłyszeć i zobaczyć ten instrument w akcji był mini-koncert wideo Justina Biebera dla stacji radiowej NPR w ramach cyklu „Tiny Desk Concerts”.

Więcej informacji o basie PB5-ANS oraz samym Bernardzie „Harv” Harveyu znajdziecie w artykule dostępnym na stronie Top Guitar – https://topguitar.pl/newsy/bernard-harv-harvey-z-basem-takamine-pb5-ans/

PRODUCENT: takamine.pl

DYSTRYBUTOR: Grupa ZIBI

zdjęcie: klatka pochodzi z klipu „Justin Bieber: Tiny Desk (Home) Concert” dostępnego w serwisie YouTube (https://youtu.be/Su6kidaGW_8)

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.