Basiści

Basista Jinjer, Jewgenij Abdukanow w poruszającym wywiadzie: “Co pół godziny włączała się syrena. Trzeba było zejść do piwnic”

Basista zespołu Jinjer, Jewgenij Abukanow po raz pierwszy tak obszernie opowiedział o traumie, jaką przeżył wraz z innymi mieszkańcami Kijowa. Chodzi oczywiście o oblężenie stolicy przez rosyjskiego najeźdźcę. Tak się składa, że cały zespół był wówczas w Kijowie i wielu fanów martwiło się ich losem. Teraz możemy dowiedzieć się nieco więcej z wywiadu, jakiego Abukanow udzielił fińskiemu Chaoszine.net.

 

Odnosząc się do tego, jak blisko jego domu był konflikt, Jewgienij powiedział: „Poznałem wojnę dokładnie wtedy, kiedy się zaczęła. 24 lutego o piątej rano, jechałem samochodem i wszystko wokół mnie zaczęło wybuchać. Znalazłem się pod ostrzałem, byłem atakowany i pomyślałem: ‘To już koniec’. Próbowałem się stamtąd wydostać, jadąc 180 km bardzo wąską drogą. Było jeszcze ciemno. I zobaczyłem rzeczy, które wcześniej widziałem tylko w filmach – ogromne eksplozje z tymi wszystkimi kawałkami latającymi wokół. Spadały tuż przede mną, a ja jechałem wokół nich i wokół nich unosił się dym. To było jak prawdziwy horror, w którym brało się udział.”

Poznałem wojnę dokładnie wtedy, kiedy się zaczęła. 24 lutego o piątej rano, jechałem samochodem i wszystko wokół mnie zaczęło wybuchać. Znalazłem się pod ostrzałem, byłem atakowany i pomyślałem: ‘To już koniec’. Próbowałem się stamtąd wydostać, jadąc 180 km bardzo wąską drogą. Było jeszcze ciemno. I zobaczyłem rzeczy, które wcześniej widziałem tylko w filmach – ogromne eksplozje z tymi wszystkimi kawałkami latającymi wokół. Spadały tuż przede mną, a ja jechałem wokół nich i wokół nich unosił się dym. To było jak prawdziwy horror, w którym brało się udział

 

Więcej fragmentów z tej rozmowy znajdziecie na stronie TOPGUITAR

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.