Basiści

Mohini Dey przepytana przez firmę Markbass

W najnowszym filmie z cyklu „7 pytań do…” przepytana została przez firmę Markbass indyjska basistka Mohini Dey, która pierwsze koncerty grała już jako dziewięciolatka. Sprawia to, że jej kariera trwa już kilkanaście lat, a w tym czasie miała okazję grać z wieloma światowej sławy muzykami.

Mohini Dey jest córką basisty Sujoya Deya, któremu towarzyszyła od najmłodszych lat. Sprawiło to, że swą przygodę z basem rozpoczęła mając zaledwie 3 lata. Koncertować i nagrywać zaczęła niewiele później – jako 9-latka. W ciągu kilkunastu lat zyskała status jednej z najbardziej rozchwytywanych basistek i to nie tylko w Indiach, a do współpracy – czy to w studiu czy też podczas koncertów – zapraszało ją wielu znanych muzyków. Mohini ma na koncie współpracę zarówno z muzykami z Indii (np. Ranjit Barot, Zakir Hussain czy A. R. Rahman), jak i takimi artystami jak Mike Stern, Stevie Vai, Guthrie Govan, Simon Phillips, Vinnie Colaiuta, Dave Weckl, Randy McStine, Marco Minnemann, Jordan Rudess, Nick D’Virgilio, Stanley Clarke, Victor Wooten, Gary Willis i wielu innych. Niedawno gościła po raz pierwszy w Polsce – w ubiegłym tygodniu wystąpiła razem ze swoim zespołem na Enter Enea Festival w Poznaniu.

Podobnie jak wcześniejsi rozmówcy firmy Markbass, także Mohini Dey opowiada w filmie o swoich muzycznych początkach, swoim pierwszym wzmacniaczu, najważniejszych momentach w dotychczasowej karierze oraz najważniejszych wspólnych projektach z innymi artystami. W rozmowie nie brak też odpowiedzi na pytania o pierwsze spotkanie ze wzmacniaczami firmy Markbass oraz o to, jakich modeli tej marki używa. Na zakończenie filmy Mohini dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, co poza samymi produktami jest specjalnego w tej włoskiej firmie.

Mohini Dey może pochwalić się całkiem sporą kolekcją wzmacniaczy i zestawów głośnikowych firmy Markbass. Znajdują się w niej m.in. takie modele jak Little Mark 800, Markbass EVO1, Big Bang czy Little Mark Vintage.

Cały film możecie obejrzeć poniżej:

PRODUCENT: www.markbass.it

Dystrybutorem produktów firmy Markbass jest Konsbud Audio.

zdjęcie: klatka pochodzi z klipu „7 Questions for… MOHINI DEY” dostępnego na kanale Markbass w serwisie YouTube (https://youtu.be/lZxxrbgGm4s)

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.