Sprzęt

Wyjątkowy 8-Bit Bass od Tone Masons Guitar Repairs

James Watson, lutnik z Tone Masons Guitar Repairs w Brisbane w Australii, zaprojektował i zbudował ostatnio frapującą “8-bitową” basową wersję Fendera P-Bass, inspirowaną grą wideo Minecraft. Nie trudno odgadnąć tę inspirację, zwłaszcza, gdy spojrzy się na prezentowany instrument.

 

 

Jak donosi serwis Guitar World, specyfikacja instrumentu Minecraft Bass (lub 8-Bit Bass, bo to wiosełko chyba nie ma jeszcze oficjalnej nazwy) jest stosunkowo zwyczajna – korpus z olchy amerykańskiej, klonowa szyjka, palisandrowa podstrunnica i przetworniki Kinsman. Sekret tkwi jednak w procesie budowy – James Watson, pracownik Tone Masons Guitar Repairs, udokumentował na poniższym filmie, jak zaczynał od bloku litego drewna, a następnie powoli frezowaniem kształtował krawędzie “rozpikselowanego” basu.

Cały proces produkcji *-Bit Bassmożna obejrzeć na poniższym filmie:

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.