Basiści

Suzi Quatro pokonała covida i wydaje nową płytę!

W Polsce jakoś nigdy nie było wielkiego hype’u na Suzi Quatro. Niby wszyscy ją znamy, szanujemy, doceniamy, ale jej kariera jakby była gdzieś z boku głównego (glam)rockowego nurtu. No to przypomnijmy sobie teraz tę postać bo Suzi, jak sama twierdzi, wydaje właśnie “najlepszy album” w jej dotychczasowej karierze.

 

To od niej zaczęło się tak naprawdę kobiece rockowe granie na basie. Basistek było przed nią wiele, ale żadna nie połączyła w tak naturalny sposób istoty rocka – atrakcyjnego wizerunku, świetnych (glam)rockowych kompozycji i rzetelnego warsztatu wykonawczego.

Quatro była pierwszą basistką, która stała się gwiazdą rocka. W filmie dokumentalnym Liama Firmagera z 2019 roku “Suzi Q”, hołd oddają jej m.in. Debbie Harry, Joan Jett, Alice Cooper, Tina Weymouth z Talking Heads oraz członkowie Go-Go’s i L7. „Pionierka”, mówi KT Tunstall, „kwintesencja rockowej laski”.

Jej kolejna płyta “The Devil in Me” ukaże się 26 marca 2021 w Steamhammer Records, a tytułowy utwór z tego albumu zostanie wydany jako singiel 19 lutego. To musi być bardzo wyjątkowe wydawnictwo, bo Suzi z dumą ogłasza: „’The Devil In Me’ to najlepszy album w mojej dotychczasowej karierze!”

Więcej przeczytacie w artykule w serwisie TopGuitar: https://topguitar.pl/artysci/suzi-quatro-ikona-rockowego-basu-wydaje-nowa-plyte/

Suzi Quatro, fot. sawhitley na licencji CC BY-NC 2.0
Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.