Basiści

Steve Harris – najlepszy metalowy basista wszechczasów

Basista zarządzający jednym z dosłownie kilku najlepszych zespołów brytyjskiego metalu. Człowiek instytucja i znakomity artysta. Sprawdźmy co stoi za jego unikalnym stylem gry. Rozbierzmy go na części pierwsze.

 

Steve Harris regularnie wybierany jest najlepszym metalowym basistą wszechczasów i nie może to dziwić. Jego artystyczne osiągnięcia są wielkie, podobnie jak umiejętności gry. Na jednym z najlepszych basowych kanałów na YouTube, BassBuzz, przedstawiono siedem elementów, które czynią styl gry Harrisa wyjątkowym i zachwycającym.

Są to w kolejności typowe zagrywki Harrisa, w tym Harris Box, jego dwa magiczne, palce prawej dłoni, kolejna zagrywka, tylko teraz, t.zw. galop, brzmienie (pełne, ale z metalicznym atakiem), właśnie ten metaliczny klik na początku nuty, używanie akordów i dwudźwięków, no i jego sceniczna nieśmiertelność – Steve Harris od 30 lat mierzy do nas główką basu i nie zamierza przestać. Za to go kochamy!

Steve Harris – Iron Maiden, fot. acase1968 na licencji CC BY-NC-ND 2.0

Nie będziemy tu dużo pisać, tylko od razu zaprosimy Was do obejrzenia tego odcinka, bo naprawdę wszystko zostało tu pokazane jasno i precyzyjnie. Warto to przećwiczyć, by poznać kolejny ważny element basowej, rockowej układanki.

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.