Basiści

Ra Diaz ze Sucidal Tendencies poraz pierwszy wystąpił jako basista Korn

Korn zagrał swój pierwszy koncert z nowym basistą, Ra Díazem z Suicidal Tendencies, który obecnie zastępuje założyciela zespołu Fieldy’ego. Prezentujemy fragment koncertu z nowym lineupem zespołu.

 

Pojawiając się na Upheaval Festival w Grand Rapids w stanie Michigan, Ra Díaz zadebiutował na żywo po próbach z zespołem trwających przez ostatni miesiąc. Do zmiany basisty doszło po ogłoszeniu przez Fieldy’ego, że będzie pauzował podczas letniej trasy grupy. Ra Diaz grał w Suicidal Tendencies od 2016 roku.

Fieldy napisał jakiś czas temu na swoim profilu na Facebooku:Do wszystkich fanów Korna na całym świecie. Przez ostatnie 6 lat zmagałem się z pewnymi problemami osobistymi, które czasami powodowały, że wracałem do niektórych moich złych nawyków i powodowały pewne napięcie pośród otaczających mnie ludzi. Zasugerowano mi, abym zrobił sobie trochę wolnego czasu na leczenie. Mam zamiar uszanować to, o co mnie poproszono i poświęcić temu czas.”

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiło się kilka filmików dokumentujących pierwszy koncert Díaza z grupą, w tym fragmenty utworów “Falling Away From Me” i “Freak On A Leash”.

Korn wkrótce rozpocznie trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, która będzie trwała od 5 sierpnia do 23 września 2021.

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.