Sprzęt

Nowy wzmacniacz basowy Markbass – Little Mark Vintage 58R

Firma Markbass wprowadziła na rynek nowy wzmacniacz basowy, Little Mark Vintage 58R, który dołącza do serii 58R. Informacje o nowym modelu pojawiły się już na stronie internetowej producenta.

W 2022 roku Markbass zaprezentował serię MB58R, obejmującą wzmacniacze i zestawy głośnikowe. Jednym z modeli był head Little Mark 58R. W ubiegłym roku do serii dołączył Little Marcus 58R, nowy model sygnowany przez Marcusa Millera. Najnowszą propozycją jest Little Mark Vintage 58R – hybrydowy head z lampowym preampem.

Tak jak wcześniejsze wzmacniacze, Little Mark Vintage 58R został zaprojektowany tak, aby wszystkie elementy kontroli i często używane złącza znajdowały się z przodu. Na panelu frontowym, podobnie jak w modelach Little Mark Vintage i Little Mark Vintage D2, znajduje się „okienko” z widoczną lampą ECC83. Head o mocy 500 W/4 Ohm (300 W/8 Ohm) wykorzystuje technologię MPT firmy Markbass.

Little Mark Vintage 58R oferuje duże pokrętła do regulacji poziomu wejściowego i wyjściowego oraz potencjometry do obsługi 4-pasmowego korektora, limitera i wyjścia DI. Do dyspozycji jest także 3-pozycyjny przełącznik z różnymi nastawami korekcji (FLAT / CUT / OLD). Na przednim panelu znajduje się również symetryczne wyjście DI [XLR] z przełącznikiem PRE/POST EQ, złącza pętli efektów (SEND, RETURN) oraz wejście dla kontrolera nożnego, który może służyć do aktywacji/dezaktywacji korektora oraz obsługi funkcji MUTE.

Na tylnej ściance umieszczono trzy wyjścia głośnikowe – jedno typu Speakon i dwa typu jack 1/4” oraz gniazdo zasilania IEC.

Little Mark Vintage 58R to nowa, wyjątkowa propozycja w ofercie Markbass, idealna dla wymagających basistów. Wzmacniacz basowy Markbass Little Mark Vintage 58R z pewnością przyciągnie uwagę muzyków poszukujących wysokiej jakości brzmienia i wszechstronności.

Więcej o sprzęcie muzycznym i recenzjach wzmacniaczy można znaleźć na stronie TalkBass.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.