Sprzęt

Mike Leon demonstruje bas Takamine GB72CE w wersji Brown Sunburst

W artykule na portalu TopGuitar.pl omówiono demonstrację basu Takamine GB72CE przez Mike’a Leona z zespołu Soulfly. Chociaż firma Takamine jest znana głównie z produkcji gitar, w jej ofercie znajdują się również basy, a model GB72CE jest tego doskonałym przykładem.

Opis modelu GB72CE

GB72CE to 4-strunowy bas akustyczno-elektryczny o konstrukcji Jumbo Bass Cutaway. Posiada on płytę wierzchnią wykonaną z litego świerku, a boki i spód z klonu wzorzystego, co gwarantuje głośny i mocny dźwięk. Instrument jest zaprojektowany tak, aby był komfortowy w grze, a wycięcie w pudle umożliwia łatwy dostęp do wyższych rejestrów. Szyjka jest wykonana z mahoniu, a podstrunnica z palisandru.

Wyposażenie techniczne

Model GB72CE jest wyposażony w przetwornik piezo oraz preamp TK-40B, który oferuje regulację głośności oraz 3-pasmowy korektor z możliwością określenia częstotliwości granicznej dla pasma środkowego. Dodatkowo, dostępny jest filtr Bass Boost oraz tuner. Bas ten posiada również siodełka z syntetycznej kości, rozetę z abalonu oraz odlewane klucze.

Wersje wykończenia i przeznaczenie

Instrument dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: Natural oraz Brown Sunburst. Bas GB72CE jest odpowiedni zarówno dla średnio zaawansowanych muzyków, jak i profesjonalistów, co czyni go uniwersalnym wyborem dla wielu artystów.

Podsumowanie

Demonstracja Mike’a Leona w klipie wideo pozwala na zapoznanie się z brzmieniem i możliwościami Takamine GB72CE, ukazując jego wszechstronność i jakość wykonania.

(fot. YouTube / Takamine Guitars USA)

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.