NowościSprzęt

Nowe zestawy strun basowych od D’Addario

Z początkiem lipca firma D’Addario ogłosiła wprowadzenie nowych zestawów strun basowych w trzech popularnych dotychczas seriach: XL Nickel Double Ball End Electric, Black Nylon Tape Wound oraz EXP Acoustic Bass.

„D’Addario nieustannie rozszerza swoją ofertę aby czynnie inspirować basistów” mówi Brian Johnson, specjalista do spraw produktów D’Addario. „Te rozszerzenia są odpowiedzią na liczne prośby ze strony basistów różnych stylów, na które będziemy nadal reagować w przyszłości.”

Kontynuując długoletnią współpracę z pionierem w postaci Neda Steinbergera, D’Addario wprowadza dwa nowe zestawy w serii XL Double Ball End Nickel Wound Electric specjalnie przystosowane do gitar basowych Steinberger. „Pracujemy bezpośrednio z Nedem, by mieć pewność, że posiadamy najnowsze i aktualne informacje na temat specyfikacji jego instrumentów” mówi Brian Johnson. „Te struny produkowane są z taką samą dbałością o jakość, jakiej basiści oczekują od naszej serii XL Nickel Wound”. Nowe zestawy to: ESXL165 o grubościach 45-65-85-105 oraz pięciostrunowy ESXL170-5 bazujący na dostępnej do tej pory wersji Single Ball End.

W serii Black Nylon Tape Wound wprowadzono Super Long Scale Bass Set o symbolu ETB92SL. Zestaw ten zaprojektowano specjalnie dla basów o długiej menzurze (do 38 cali). Nowym dodatkiem w tej serii jest także TWB035, czyli pojedyncza struna C o grubości .035, którą można dołożyć do zestawu ETB92-5 w celu skompletowania zestawu sześciostrunowego.

Rozszerzeniem popularnej serii EXP do akustycznych gitar basowych są zestawy Coated EXP Phosphor Bronze Acoustic Bass: EXPBB170S przeznaczony dla instrumentów o krótkiej menzurze (do 32 cali) oraz pięciostrunowy EXPPBB170-5 dla basów o menzurze do 36 i 7/8 cala.

Nowe zestawy strun mają być dostępne od początku lipca 2013, a ich światowa premiera odbędzie się na tegorocznych letnich targach NAMM. Więcej szczegółów na stronie producenta: www.daddario.com

XL 5-string Bass XL Regular Light ESXL170-5

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.