Basiści

Michael Anthony nie otrzymał należytego uznania za wokale w Van Halen?

Jerry Cantrell z Alice In Chains udzielił wywiadu The Spokesman-Review, w którym niejako potwierdził sugestie redaktora Eda Condrana, że Michael Anthony nigdy nie otrzymał należnego uznania za swoje wokale w Van Halen

 

W 1990 roku po sukcesie singli “Sea Of Sorrow” i “Man In The Box”, debiutancki album Alice In Chains “Facelift” odniósł wielki sukces komercyjny i zdobył uznanie krytyków. Wówczas Sammy Hagar zauważył zespół Cantrella i zaprosił ich na trasę z Van Halen. Tak zaczęła się ich znajomość.

Ostatnio we wspomnianym wywiadzie, Jerry Cantrell został zapytany o występ Van Halen w 1981 roku, który miał wpływ na założenie Alice In Chains, a następnie o to, co by było, gdyby Van Halen do dzisiaj tworzył muzykę. W odpowiedzi Cantrell stwierdził, że “byłoby to całkiem niezłe”.

Ed Condran z The Spokesman-Review powiedział Cantrellowi, że Michael Anthony z Van Halen nigdy nie otrzymał wystarczającego uznania za swoje wokale w zespole: “Alice in Chains przypomina mi w pewien sposób Van Halen ze swoimi harmoniami. Basista Van Halen, Michael Anthony, nigdy nie otrzymał wystarczającego uznania swoich wokali”. W odpowiedzi, Cantrell powiedział: “Anthony był zajebisty, ale Eddie Van Halen też był świetny”.

Anthony był zajebisty, ale Eddie Van Halen też był świetny

Jak podaje The Spkesman, pracując z zespołem od 1974 roku, Michael Anthony miał 20% udziału we wszystkich zyskach, aż do trasy koncertowej w 1984 roku, kiedy to podpisał niekorzystną umowę na wszystkie przyszłe kredyty i tantiemy. Po tym wydarzeniu rola Michaela w Van Halen zmalała, aż w 2006 roku zastąpił go syn Eddiego, Wolfgang.

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.