Basiści

John Patitucci: “W każdym rodzaju muzyki kluczem jest perkusja”

Jeden z największych basistów jazzu, John Patitucci w niedawnym instagramowym poście powiedział, że każdy muzyk w zespole powinien interesować się perkusją. Chodzi mu o to, że to perkusista trzyma wszystko w ryzach i dzięki niemu muzyka na t.zw. flow. Wszystko to zależy od stylu gry, feelingu, a nawet cech charakteru bębniarza.

 

John Patitucci wyjaśnił, dlaczego, gdy gramy w zespole, ważne jest, aby zapoznać się ze stylem każdego nowego perkusisty (spisane przez Ultimate Guitar): „Często pytacie mnie o to, co robię kiedy poznaję zupełnie nowego perkusistę, z którym nigdy nie grałem. Lubię oglądać ich fizycznie, jak wyrażają rytm, jaki mają timing i jaki jest ich flow”

 

W każdym rodzaju muzyki kluczem jest perkusja. Bas i perkusja dyktują flow muzyki. Razem stanowią niesamowitą mieszankę

 

Patitucci zauważył także: „Czasami nie chodzi o metryczne lub kwantyzowane granie dokładnie razem. Czasami istnieją niewielkie zmiany, np. w niektórych sekcjach rytmicznych można usłyszeć, jak perkusista wychyla się trochę w jedną stronę, a basista robi to w nieco inny sposób. Razem całość jest niesamowita i sprawia, że ​​czujemy się wspaniale.

Więc tak, nauczcie się kontrolować czas. I poznajcie perkusistę

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.