BasiściSprzęt

Marta Gabriel w rodzinie Blackstar Amplification

Założycielka heavymetalowego zespołu Crystal Viper – gitarzystka i wokalistka Marta Gabriel – od pewnego czasu pełni też w macierzystej formacji funkcję basistki. W tej właśnie roli nawiązała właśnie oficjalną współpracę z brytyjską firmą Blackstar Amplification.

Oprócz wielu różnych wzmacniaczy gitarowych, w ofercie firmy Blackstar znajdują sie także produkty skierowane do basistów. W skład serii Unity i Unity Elite wchodzą zarówno wzmacniacze jak i zestawy głośnikowe i właśnie spośród nich Marta Gabriel wybrała dla siebie zestaw zapewniający jej odpowiednią moc i brzmienie. Jej wybór padł na wzmacniacz typu head Unity Elite 700H oraz zestawy głośnikowe Unity Elite 410C.

Unity Elite 700H to „głowa” o mocy mocy 700 W, oferująca kilka ciekawych rozwiązań wpływających na uzyskiwane brzmienie. Poza standardowymi elementami kontroli takimi jak Gain, korektor (3-pasmowy z „przemiatanym” środkiem) czy regulacja głośności, do dyspozycji mamy kilka dodatkowych układów. Pierwszy z nich pozwala wybrać jedno z trzech ustawień charakteru brzmienia (Classic, Modern, Flat), a kolejne do Drive z przełącznikiem typu przesteru (overdrive / distortion / fuzz). Do dyspozycji mamy ponadto kompresor oraz efekty Chorus i Octaver, a nawet możliwość wyboru jednego z ustawień stopnia końcówki mocy (Linear, 6L6, 6550).

Zestaw głośnikowy Unity Elite 410C wybrany przez Martę to z kolei „paczka” wykorzystująca cztery 10-calowe przetworniki Eminence Beta-10A oraz tweeter.

Jak brzmi ten właśnie zestaw w połączeniu z basem Marty Gabriel? Posłuchajcie sami:

 

PRODUCENT: www.blackstaramps.com

DYSTRYBUTOR: www.sound-service.eu

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.