Sprzęt

Markbass Strings Ultimate Series Nickel Plated Steel 040 – 120 – test

Producent oferuje nam struny w różnych konfiguracjach w zależności od grubości, naprężenia i ilości w danym secie, a nasz testowany komplet jest jednym z najbardziej miękkich i przyjaznych basistom, nawet tym początkującym

 

Pokojowa (w dzisiejszych czasach trzeba to podkreślać…) ofensywa Markbass wychodzi naprzeciw zwolennikom najwyższej jakości strun o imponującej żywotności. Oprócz tradycyjnej technologii wywodzącej się z Abruzji (historyczny region skupiający producentów strun), popartej najnowocześniejszymi procedurami i materiałami, Markbass zapewnia potencjalnych użytkowników o fenomenalnym komforcie gry i pełnym, czystym brzmieniu. Sprawdzimy co to oznacza na przykładzie nowiutkiego setu Ultimate Series Nickel Plated Steel, nawiniętego na moją prywatną basówkę Warwick Rock Bass Corvette $$ 5.

Dzięki temu, że struny Markbass są wykonywane zgodnie z ideą „soft touch”, nasze opuszki nie dostają w kość, tak jak to niegdyś bywało z niesławnymi „czerwonymi” kompletami pewnego niemieckiego producenta… Włoskie struny są idealne i dla zawodowców i dla dzieciaków, którzy dopiero zaczynają przygodę z basem. To pierwsza cecha, którą można wyczuć, zaraz po nawinięciu.

Komplet jest jednym z najbardziej miękkich i przyjaznych basistom, nawet tym początkującym, z nieutwardzonymi jeszcze opuszkami palców

Cały test dostępny na stronie TopGuitar

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.