SprzętNowości

Markbass Little AG 1000 – test

Andrew Gouché jest najmłodszym członkiem rodziny Markbassa, ale bynajmniej nie najmniej utytułowanym i utalentowanym. Co potrafią basiści wyspecjalizowani w stylistyce gospel nie trzeba szerzej wyjaśniać – to najwyższa liga jeśli chodzi o muzykalność, feeling i warsztat. Nie dziwi zatem, że Marco De Virgiliis od razu zdecydował się stworzyć dla Andrew specjalny, sygnowany model wzmacniacza.

 

Konstruktorzy Markbassa nie boją się wyzwań i stworzyli ten wzmacniacz tak, aby spełniał indywidualne wymagania Andrew zarówno pod względem brzmienia, jak i jego stylu gry. Musieli przebić nie byle jakie marki, z którymi wcześniej współpracował (m.in. Epifani czy ProAmp), ale ostatecznie wydaje się, że otrzymał on w końcu wzmacniacz w 100% odpowiadający jego potrzebom –  “Wreszcie mam MOJE brzmienie!” podsumował sam zainteresowany. Dzięki temu my także możemy teraz kupić sprzęt używany przez jednego z najlepszych gospelsowców na świecie.

Wzmacniacz Little AG 1000 charakteryzuje się mocą 1000 W RMS na 4 Ohmach i 600 W na 8 Ohmach. Ostatni stopień mocy jest oparty na potężnym układzie MPT, dostarczającym wystarczającą do kruszenia murów moc i obszerny headroom, a wszystko poparte dynamiką i dokładną definicją dźwięku. Sprzęt ogrywałem na 400-watowej kolumnie Markbass STD 102 HF. Doskonale spasowany zestaw.

Cały test wzmacniacza dostępny jest TUTAJ

 

Markbass Little AG 1000, fot. Maciej Warda
Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.