Nowości

Funky jazz fusion, czyli Wojtek Pilichowski i “Jericho Brass Collective”

Najnowszy album Wojtka Pilichowskiego – “Jericho Brass Collective”, to wyjątkowe wydawnictwo nawet jak na europejski rynek muzyczny. Dziewięcioosobowy skład muzyków to w obecnych czasach unikatowe zjawisko na świecie i któż inny miałby skompletować taki skład jeśli nie Wojtek Pilichowski?

 

Od początku swojej pracy jako muzyk gra także w projektach innych artystów. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt, a ich łączny nakład to ponad 6 milionów egzemplarzy! Wraz z supergrupą Woobie Doobie współpracował z czołówką polskiej sceny pop.

Jego brzmienie możemy usłyszeć na setkach płyt wydanych w ostatnich trzech dekadach. Wojtek Pilichowski to również współtwórca polskiego instrumentalnego trio jazz rockowego – TTR2.

“Jericho Brass Collective” to “VANDAL” w orkiestrowym wydaniu. Dziewięcioosobowy skład, w którym zawarta została czteroosobowa sekcja dęta jest nową jakością wśród projektów Wojtka Pilichowskiego.

Muzycy którzy wzięli udział w nagraniach płyty Jericho Brass Collective to:
Michal Rorat – fortepian i syntezatory
Bartek Pokrywka – hammond
Tomasz Mądzielewski – perkusja
Jarosław Kaczmarczyk – saksofon tenorowy i altowy
Szymon Klekowiecki – puzon
Radosław Mosurek – trąbka
Adam Bławicki – saksofon altowy i barytonowy
Maciej Rejmentowski – gitara

Lista utworów:
Stare Buty [intro] Check Up
Johny Pulpo
Waiting For
Sztandar
Profilax
Mlyn Dobry
Old Fashion Show
Day In A Bus [outro]

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.