Basiści

Kyotaro & Rikuo – poznajcie najbardziej szaloną sekcję rytmiczną

Jest taki duet, który jeńców nie bierze. Ile w tym wszystkim muzyki a ile patternów, ozdobników i popisu, niech każdy oceni sam. My w każdym razie polecamy tych oryginalnych muzyków, jako przykład szalonej, pełnej pasji sekcji rytmicznej pędzącej niczym – w przyszłości – HyperLoop po polskim interiorze.

 

Zarówno Kyotaro jak i Rikuo ( 京陸 ) pochodzą z Osaki, które to miasto słynie z odważnych i wyrazistych ludzi. Mówi się, że ludzie z Osaki są głośni i dzicy – słychać to w galopujących groove’ach tego duetu.

Kyotaro & Rikuo to jedni z tych niesamowitych artystów, których można zobaczyć na ulicach. Duet wnosi prawdziwy ogień do swojej unikalnej muzyki i kompozycji. Ich zespół to jedynie bas i bębny (zaczynali jako duet tylko perkusyjny), ale ta prostota nie osłabia siły ich przekazu, wręcz przeciwnie – czuć prawdziwą, nieokiełznaną energię i temperament. Ich pasja i talent są słyszalne wyraźne, a atrakcyjności dodaje bardzo japoński klimat tworzonych utworów.

Po zdobyciu sławy (regularnie bywali NAMM Show stanowiąc tam nie lada atrakcję), panowie kontynuowali swoją działalność, a w późniejszych latach wydali swoją debiutancką EP-kę.

Poniżej próbka ich możliwości.

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.