Wydarzenia

Kwartet “Ścierański International Edition” zagrał w Radio Kraków

W Krakowie od prawie dwóch miesięcy trwa Summer Jazz Festival. To jedna z większych imprez jazzowych w Polsce, a koncertowy maraton co roku rozpoczyna się pod koniec czerwca i trwa praktycznie do września. I co roku organizatorzy przygotowują imponującą liczbę wydarzeń – ponad 100 koncertów, od wydarzeń klubowych po duże koncerty plenerowe i występy światowych gwiazd.

 

Jedną z festiwalowych tradycji stało się wręczanie Jazzowego Baranka – statuetki mającej nagrodzić najwybitniejszych muzyków jazzowych. W tym roku nagrodę przekazano w ręce naszego wybitnego basisty i kompozytora Krzysztofa Ścierańskiego. Trofeum wręczyli Małgorzata Jantos, szefowa komisji kultury w radzie miasta Krakowa oraz oczywiście Witold Wnuk – dyrektor i organizator festiwalu.

Krótka ceremonia miała miejsce w studiu im. Romany Bobrowskiej w budynku Radia Kraków, a tuż po niej laureat zaprosił na scenę muzyków współtworzących z nim formację Ścierański International Edition. Za perkusją zasiadł pochodzący z Izraela Haim Peskoff, na przeszkadzajkach grał Inbar Elnatan, a gitarę przepięknie obsługiwał mieszkający i działający od dość dawna w naszym kraju Dima Gorelik – Ukrainiec rodem z Charkowa.
​​​​​​​Prezentujemy relację z tego kameralnego, świetnie brzmiącego wydarzenia.

foto/tekst Sobiesław Pawlikowski

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.