Basiści

Tomasz Imienowski i jego interpretacja The Beatles – wywiad

Tomasz Imienowski – lider i założyciel jazzowej formacji IMIENOWSKI JAZZ SET, z którą właśnie zadebiutował albumem „Jazz Side Of Abbey Road”. Nowa odsłona twórczości THE BEATLES spotkała się z pozytywnym odbiorem o czym świadczy olbrzymia ilość koncertów w całej Polsce. O szczegółach debiutanckiego projektu, początkach kariery i muzycznej ewolucji Tomka dowiecie się z wywiadu w serwisie TopGuitar, a poniżej krótki fragment tej rozmowy

 

IMIENOWSKI JAZZ SET to twój najnowszy projekt muzyczny. Powiedz jaka była idea jego powstania i skąd pomysł na „Beatlesów na jazzowo”? Wiem, że na koncertach macie wyprzedane sale, a zatem pomysł trafiony!

Będąc w San Diego wraz z Piotrkiem Matczukiem (bard, lider zespołu PIRAMIDY – przyp. red.), podczas nocnych eskapad trafiliśmy na koncert jazzowy w jednym z klubów. Byłem pod wrażeniem panującej tam atmosfery. Kapela grała różne kawałki z katalogu muzyki popularnej. I nagle pomyślałem, że ja mogę też coś zrobić w takich klimatach. A że THE BEATLES towarzyszyło mi od dzieciństwa, padło na nich. Przy tym BEATLESI wyróżniają się pięknymi melodiami, co jest dla mnie ważne.

Czy to był jakiś problem aranżowanie tych kawałków bez gitary? W końcu THE BEATLES to był jednak gitarowy zespół…

Tu cię zaskoczę. Nie było żadnego problemu! Wbrew pozorom idea była prosta. Postanowiłem odwrócić formę kompozycji BEATLESÓW i nie trzymać się schematu gitarowego. Ważny był dla mnie szacunek dla oryginalnych melodii. Aby to zrealizować zaprosiłem do współpracy fenomenalnego pianistę i aranżera Bartosza Krzywdę oraz genialnego perkusistę Michała Lasotę. Byłem pewien, że w takim składzie, instrumentarium i wizji ten koncept się powiedzie.

Idea była prosta. Postanowiłem odwrócić formę kompozycji BEATLESÓW i nie trzymać się schematu gitarowego. Ważny był dla mnie szacunek dla oryginalnych melodii

 

Całą rozmowę można przeczytać TUTAJ

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.