Sprzęt

Kupujemy naszą pierwszą basówkę – poradnik

Wiadomo, że zakup gitary albo basu dla muzyka, to poważna sprawa. Nawet jeśli jest to instrument pochodzący z niższej półki, powinien os spełniać kilka warunków, by raczej zachęcał do gry, a nie do niej zniechęcał. Na stronie TopGuitar opisujemy całą tę drogę, od wyboru, do kupna, byście uniknęli przykrych niespodzianek jakie czyhają na niedoświadczonych instrumentalistów.

 

Początki zazwyczaj są trudne, lecz jeśli ktoś nigdy wcześniej nie grał na żadnej gitarze i jeśli jego pierwszym zakupem będzie totalny topór – grubo ciosany, drętwy brzmieniowo i oporny manualnie, to może się po prostu zrazić do gry w ogóle. Dlatego chcemy pomóc tym wszystkim, którzy zamierzają w końcu kupić swoją pierwszą własną gitarę basową.

Bas elektryczny. Doszliśmy w końcu do oczywistego wyboru. Dziesiątki, jeśli nie setki producentów, podobieństwo ich „obsługi” przy różnorodności brzmień, szeroki wachlarz cen, mnóstwo opinii użytkowników, wiele szkółek i podręczników – oto kilka argumentów przemawiających za taką właśnie decyzją. Pozostaje jeszcze zdecydować się na to, czy kupimy bas czterostrunowy, pięciostrunowy (sześciostrunowy na początek szczerze odradzam) oraz układ aktywny lub pasywny

 

Cały tekst poradnika do przeczytania TUTAJ

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.