Lekcje

Gratka dla basistów

Od wielu lat nie ukazała się żadna książka dla basistów, aż rok 2009 przyniósł publikacje 2 autorów (obie wydane w Wydawnictwie Muzycznym ABSONIC)

Autorzy: Tomasz Grabowy i Kamil Skwara podeszli do nauczania w nieco inny sposób, dzięki czemu każdy z basistów śmiało może nabyć obie publikacje. W jednej jest więcej o sprzęcie gitarowym, w drugiej więcej przykładowych zagrywek wiec nieźle się uzupełniają.

Oto więcej szczegółów o omawianych książkach:

“Moja basówka – pierwsze kroki”
Autor Tomasz Grabowy.

W skład tego profesjonalnego pakietu do nauki gry na gitarze basowej wchodzi książka, płyta DVD prezentująca prawidłowe sposoby grania, płyta CD audio z przykładami i akompaniamentami do samodzielnych ćwiczeń oraz tekturowa makieta gryfu z naniesionymi nazwami dźwięków. Po opisaniu podstaw zapisu nutowego książka bardzo starannie pokazuje młodym basistom sposoby trzymania instrumentu oraz najczęstsze wady postawy. Po prostych ćwiczeniach wprowadzających pozostałe ćwiczenia to rytmiczne, zachęcające do gry melodie (rock, blues, reggae, funk, boogie). Całkiem przy okazji tych melodyjnych ćwiczeń autor przemyca tak pożyteczną wiedzę jak skale, akordy, triole czy synkopy. Dodatkową atrakcję publikacji stanowią dwukolorowe nuty doskonale ilustrujące harmoniczne znaczenie niektórych dźwięków. Pełni szczęścia dopełniają różne wersje basowych akompaniamentów do znanych utworów. Wieloletnie doświadczenie autora w nauczaniu gry na basie widoczne jest w książce na każdym kroku. Książka wydana przy współpracy z firmą GMR, producentem renomowanych gitar basowych.
(Książka 84 str. A4 plus DVD plus CD.)

“Szkoła na bas, cz. 1”
Autor Kamil Skwara.

Książka przeznaczona jest dla początkujących basistów, ale także średniozaawansowani znajdą w niej sporo przydatnych informacji. Poza podstawami zapisu nutowego i nauką gry dwoma sposobami (palcami lub kciukiem), książka omawia dokładnie budowę gitar basowych, dobór strun i akcesoriów, podstawowe regulacje, a nawet sposony transportu i czyszczenia instrumentu. Na załączonej do książki płycie CD nagrane zostały wszystkie prezentowane w nutach i tabulaturze ćwiczenia. Książka rekomendowana przez znanych polskich basistów: Mietka Jureckiego oraz Andrzeja Stagraczyńskiego. Na taką publikację basiści czekali od lat! Książka wydana przy współpracy z firmą INTERTON – importerem gitar IBANEZ
(Książka 44 str. A4 plus płyta CD)

Książki do nabycia w dobrych sklepach muzycznych lub na www.absonic.pl

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.