NowościSprzęt

Gitary basowe Markbass ze świerkowym korpusem

Wśród gitar basowych oferowanych przez włoską firmą Markbass znajdują się od pewnego czasu instrumenty wyróżniające się materiałem z którego wykonany jest ich korpus. Modele te, oznaczone symbolem „F1” charakteryzują się mianowicie korpusami zrobionymi z drewna świerkowego pochodzącego z Val di Fiemme.

 

Miejsce pochodzenia tego drewna nie jest przypadkowe, gdyż właśnie z „Doliny Płomieni” we włoskiej prowincji Trydent rosną świerki, które od stuleci wykorzystywane są do budowy instrumentów muzycznych. Z tego rejonu drewno na swoje skrzypce pozyskiwał m.in. sam Antonio Stradivari.

Korpusem wykonanym z tego właśnie materiału charakteryzują się m.in. basy JF1 oferowane w różnych wersjach wykończenia, a także z klonową, palisandrową lub hebanową podstrunnicą (ostatnia opcja dotyczy modeli bezprogowych). W wersji ze świerkowym korpusem dostępne są także basy o korpusach RB Ninja – Kilimanjaro F1 oraz Kimandu F1. Wszystkie te instrumenty charakteryzują się ponadto główką „double shape” z drewnianą nakładką dopasowaną kolorystycznie do korpusu. We wszystkich zamontowano ponadto przedwzmacniacz MB Instrument Pre oferujący niezależną regulację głośności dla każdego z dwóch pickupów, pokrętło Tone używane w trybie pasywnym oraz aktywny 3-pasmowy korektor.

Więcej informacji o tych instrumentach znajdziecie w artykule dostępnym na stronie Top Guitar pod adresem https://topguitar.pl/topspecial/gitary-basowe-markbass-w-specyfikacji-f1-przeglad/

PRODUCENT: www.markbass.it

Dystrybutorem produktów firmy Markbass jest Konsbud Audio.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.