Nowości

10-letni basista Kamil Pyrek

10 letni Kamil Pyrek to basista o którym robi się coraz głośniej w muzycznym świecie. Pod wrażeniem jego umiejętności był nawet sam mistrz Victor Wooten i jego zespół.

Spotkanie Kamila z Victorem zorganizowała firma Aplauz i Hartke Polska- które to firmy dostarczają nagłośnienie dla Victora. Spotkanie odbyło się na Lublin Jazz Festiwal którego gwiazdą był Victor Wooten band. Młody polski basista zaprezentował próbkę swoich umiejętności czym wprawił w zdumienie amerykańskie gwiazdy. Cały Wooten Band wyciągnął swoje telefony i zaczęli nagrywać Kamila. Udostępniony przez nich film ma już kilka tysięcy udostępnień i jest szeroko komentowany w całym świecie.

Następnie były rozmowy, wspólne zdjęcia i oczywiście wielki podpis Victora na gitarze Kamila.

Kamil Pyrek – mieszka w Kaliszu (mieście które ostatnio jest na wysokiej fali muzycznej po zdobyciu nagrody Gramy przez Filharmonie kaliską wspólnie z Włodkiem Pawlikiem i amerykańskim trębaczem Randy Breckerem). Na basie zaczął grać w wieku 7 lat, pasje do muzyki zaszczepił w nim tata który jest gitarzystą.

Muzycznym idolem Kamila jest Wojtek Pilichowski. Jego edukacją zajmuje się tata Damian oraz znakomity kaliski basista Piotr Kaftanowicz. W okresie wakacji i ferii jeździ na warsztaty gdzie słucha uwag takich mistrzów basu jak K. Ścierański, P. Żaczek, F. Sojka, T, Grabowy, M. Pendowski. Na co dzień Kamil gra w dziecięcym zespole rockowym The Purple Onions oraz razem z tatą w zespole “Grube Ryby” w którym grają muzykę jazz-fusion.

O początki muzycznej przygody Kamila pytamy jego tatę.
– Muzyka w naszym domu była od zawsze. Gdy Kamil szedł do 2klasy zaczął interesować się graniem zasugerowałem mu gitarę basowa. Pierwsze dźwięki jakie zagrał, to temat basowy “Another one bites the dust” zespołu Queen i dalej już poszło.

Na pytanie zadane Kamilowi o jego zainteresowania odpowiada:
Bardzo lubię grac w piłkę nożną i grac na komputerze w “Minecrafta”, moje ulubione zespoły to Pilichowski Band, Pi-eR-2, oraz Rage Against The Machine.

Kamil gra na gitarach Ibanez mikro bas wersja 4 i 5 strunowa, wzmacniacz to Fender Rumble 350 wraz z kolumną basową SWR WorkingPro 1×15

kamil pyrek victor wooten

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.