Basiści

Znany ukraiński basista i kompozytor Serhij Artemow zginął pod Bachmutem

Kolejna ofiara barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę. Tym razem niestety jest nią znany muzyk, który postanowił bronić ojczyzny. Informacja o śmierci artysty pojawiła się na facebookowym fanpage’u jego zespołu Vibe Trio, a polski serwis Jazz Forum dodał, że Serhij zginął broniąc Bachmutu.

 

Informacja brzmi:
Straciliśmy naszego przyjaciela. Serhij Artemow zginął w wojnie na polu bitwy. Serhii to osoba, której nie da się zastąpić w naszym zespole. Jesteśmy nieskończenie wdzięczni za możliwość traktowania nas jako całości w ramach tego trio. Rola Serhii w naszym zespole jest integralnym elementem stylistycznym, estetycznym i duchowym tworzonej przez nas muzyki. Jest też autorem około połowy kompozycji, które można było usłyszeć na koncertach.”

Serhij Artemow zginął w wojnie na polu bitwy

Zespół zapowiedział, że nie kończy działalności: “Może się wydawać, że Vibe Trio się żegna. Ale tak naprawdę jest to ogłoszenie. W najbliższym czasie ukaże się singiel. Będzie to kompozycja Serhija, która wydaje nam się nieco symboliczna. Następnym krokiem jest wydanie albumu. Oczywiście jest już nagrany. Chociaż trudno to zrobić tak późno, to wydanie jest teraz jeszcze ważniejsze. Jest też pomysł, aby nuty kompozycji Serhija były dostępne dla naszej muzycznej publiczności. Będzie można je wykorzystać do grania i analizowania tego dla siebie lub do przearanżowania i występów na swoich koncertach.”

W najbliższym czasie ukaże się singiel. Będzie to kompozycja Serhija, która wydaje nam się nieco symboliczna. Następnym krokiem jest wydanie albumu. Oczywiście jest już nagrany

I apel zespołu: “Aby tak się stało, prosimy, dajcie nam znać w komentarzach, jeśli uważacie, że to dobry pomysł. Prosimy również o ponowne publikowanie, aby pomóc w rozpowszechnianiu naszej muzyki. Jest to dla nas teraz bardzo ważne. I zachowajcie w swojej duszy wspomnienia naszego przyjaciela Serhija. Postaramy się Wam w tym pomóc. Pozdrawiam, Vibe Trio”

 

 

 

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.