Basiści

Robert Trujillo gra na Warwicku

Charakterystyczny basista, znany ze swojej piorunującej gry palcami w zespołach SUICIDAL TENDENCIES, INFECTIOUS GROOVES, grupie Ozzy’ego Osbourne’a czy ostatnio w METALLICE, Robert Truijllo został niedawno oficjalnym użytkownikiem basów Warwick. Z tej okazji firma wprowadza na rynek serię instrumentów Robert Trujillo Streamer Signature Bass.

Zarówno korpus, jak i przechodząca przez całą jego długość szyjka wykonane są z klonu, zapewniającego wyrazistość nawet najniższych dźwięków czy akordów, z których stosowania znany jest Rob. Za przekazywanie wibracji do wzmacniacza odpowiedzialne są aktywne przetworniki EMG wspomagane elektroniką Bartolini. Prezencji instrumentu, tak istotnej zwłaszcza na scenie, dopełnia błyszczące chromowane wykończenie oraz srebrne inicjały RT na wysokości XII progu. Bas dostępny jest w wersji cztero- lub pięciostrunowej.

Prace nad tym instrumentem trwały dwa lata. „Zbudowaliśmy Streamera z płaskim spodem korpusu, uwzględniając pewne wskazówki i pomiary dostarczone przez Zacha, który jest technicznym Roberta” – mówi Marcus Spangler, manager kontroli jakości oraz asystent w dziale projektów Warwicka, który osobiście nadzorował cały proces. – „Zrobiliśmy kilka egzemplarzy z różnych odmian drewna, w tym jeden klonowy w kolorze czarnego chromu, który szczególnie spodobał się Robertowi. Nazwał go Terminatorem.” Basiście przypadła do gustu zwłaszcza ergonomia korpusu i szyjki, które zostały tak wyprofilowane, aby tworzyć jedność z muzykiem. Firma Warwick zbudowała dla Roberta kolejne trzy takie instrumenty: jeden czterostrunowy i dwa pięciostrunowe, które stały się podstawą modelu produkcyjnego.

Dystrybucja: www.warwick.pl

Producent: www.warwick.de

rob trujillo metallica

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.