Basiści

Richie Goods – wywiad z basistą w magazynie TopGuitar

W magazynie TopGuitar opublikowany został wywiad z Richie Goodsem, basistą mającym na koncie współpracę takimi artystami, jak Sting, Alicia Keys, Whitney Houston czy Manhattan Transfer. Obecnie lideruje własnemu zespołowi The Goods Project.

Ostatnio Richie Goods odwiedził Polskę w zespole Chrisa Bottiego. Richie jest w naszym kraju niezbyt znany, jednakże to świetny basista i doskonały sideman.

Jaka jest najważniejsza rzecz, którą basista powinien wnieść do zespołu?

Kocham grać solówki na basie i ogrzać się czasami w świetle reflektorów

Na pytanie dotyczącego tego, jaka jest najważniejsza rzecz, którą basista powinien wnieść do zespołu muzycznego odpowiedział:

Nie ma w zasadzie różnicy pomiędzy instrumentem basowym, a fundamentami budynku. My jesteśmy podwalinami muzyki, dlatego powinniśmy być solidni jak skała, w każdym muzycznym aspekcie. Mamy wielką moc i kontrolę nad muzyką, a jednocześnie nie jesteśmy w centrum uwagi.

Nie mamy „parcia na szkło”, nie musimy być wymieniani i wspominani, ale tak naprawdę to bez nas wszystko by się rozleciało. Oczywiście kocham grać solówki na basie i ogrzać się czasami w świetle reflektorów, ale stałem się basistą dzięki mojej wielkiej pasji i atencji, którą darzę groove, oddaniu w trzymaniu podstawy muzyki i byciu w tej postawie jak skała!

Jak gra Richie Goods?

Posłuchajcie i obejrzyjcie kilka filmów, na których gra Richie Goods.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.