NowościSprzęt

Oneonta Guitar Spellcaster Bass

Na stronie internetowej firmy Oneonta Guitar pojawiła się nietypowa gitara basowa, nazwana Spellcaster Bass. Instrument, ten jest realizacją projektu przygotowanego jakiś czas temu przez słynnego basistę Stanleya Clarke’a.

W założeniu instrument miał zostać wprowadzony do oferty jednego z gitarowych gigantów, ale w końcu do tego nie doszło. Spellcaster Bass ujrzał jednak światło dzienne, tyle że z logo Oneonta Guitar. Instrument, który wygląda jak stratocaster z dokręconą szyjką od basu nie ma wbrew pozorom zastąpić posiadanej przez nas gitary, ale zaoferować więcej opcji i rozszerzyć nasz arsenał.

Spellcaster Bass charakteryzuje się olchowym korpusem w wykończeniu Vintage Sunburst, klonową szyjką oraz palisandrową podstrunnicą z 25 progami. Czterostrunowy instrument o menzurze równej 30.5” bazuje na prototypie Stanleya Clarke’a, ale został odświeżony przez Toma Liebera. „Odwrócona” główka pozwoliła z jednej strony wzmocnić napięcie struny E, a z drugiej zmniejszyć je dla struny G.

W modelu tym zamontowano trzy przetworniki, a rozbudowany układ elektroniczny oferuje szeroki wachlarz konfiguracji. Do dyspozycji mamy dwa przełączniki – 5-pozycyjny i mniejszy 2-pozycyjny co zwiększa liczbę kombinacji ustawień pickupów. Instrument udostępnia ponadto dwa potencjometry regulujące odpowiednio barwę przetwornika przy szyjce i w pozycji środkowej, a także ogólną regulację głośności. Spellcaster Bass został również wyposażony w mostek tremolo.

PRODUCENT: www.oneontaguitar.com

zdjęcia: Oneonta Guitar

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.