NowościSprzęt

Nowa seria basów American Vintage Fendera

     Fender zaprezentował cztery nowe modele basówek z serii American Vintage, które oddają ducha i brzmienie oryginalnych instrumentów z późnych lat 50 i wczesnych 70. Pierwszy z nich to Fender American Vintage ’58 Precision Bass, który dostępny jest w wykończeniu Sunburst i posiada lekki korpus wykonany z olchy, gruby gryf o profilu “C” z 20 progami typu vintage, pickguard z lakierowym wykończeniem, vintageowy mostek i chromowane pokrętła.

Fender American Vintage '58 Precision Bass
Fender American Vintage ’58 Precision Bass

     Z kolei wraz z modelem Fender American Vintage ’63 Precision Bass cofamy się do roku 1963, kiedy to powstała rewolucyjna, cienka palisandrowa podstrunnica typu round laminated. Inne cechy tej gitary to min. gryf o profilu “C”, niżej montowana podpórka pod kciuk, vintageowy mostek i obrócone klucze. Instrument dostępny jest w kolorach Sunburst, Olympic White, Faded Sonic Blue oraz Frost Red.

Fender American Vintage '63 Precision Bass
Fender American Vintage ’63 Precision Bass

     W roku 1964 Jazz Bass otrzymał jeszcze węższą szyjkę o profilu “C”, a przetwornik mostkowy został przesunięty o pół cala bliżej w kierunku mostka. Te rozwiązania znajdziemy w basówce Fender American vintage ’64 Jazz Bass, którą wyposażono w palisandrową podstrunnicę z 20 progami vintage, trzywarstwowy, biały pickguard oraz przetworniki American Vintage ’64 Jazz Bass typu single-coil. Ponadto znajdziemy tutaj min. podpórkę pod kciuk, białe plastikowe pokrętła, chromowane przetworniki oraz osłonę mostka. Gitara produkowana jest w kolorach Sunburst, Olympic White, Lake Placid Blue i Black.

Fender American Vintage '64 Jazz Bass
Fender American Vintage ’64 Jazz Bass

     Wreszcie gitara Fender American Vintage ’74 Jazz Bass obejmuje wszystkie powyższe modele i jest przedstawicielem serii American Vintage z klonową i palisandrową podstrunnicą typu round-luminated i białym ożyłkowaniem i ozdobnymi inkrustacjami w postaci bloków z masy perłowej. Inne cechy gitary to min. trzywarstwowy pickuard, szyjka mocowana czterema wkrętami, przetworniki jednocewkowe New American Vintage ’74 Jazz Bass. Do wyboru mamy kolory Color Sunburst, Olympic White, Black i Natural.

Fender American Vintage '74 Jazz Bass
Fender American Vintage ’74 Jazz Bass

Producent: www.fender.com

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.