Sprzęt

Markbass Little Marcus 58R + kolumna 58R 104 Pure – test

Odpowiedź na pytanie, co wyniknęłoby ze współpracy sprzętowego wizjonera Marco de Virgiliisa i basowego geniusza Marcusa Millera, poznaliśmy już 5 lat temu. Wówczas na rynek trafiły pierwsze heady Little Marcus i do dzisiaj ta synergia trwa w najlepsze. Kolejnym jej etapem jest nasz tytułowy Little Marcus 58R i od razu mogę uprzedzić, że pod każdym względem jest jeszcze lepiej niż było.

 

 

Nieznośna lekkość bytu

Choć wydaje się to zbyt piękne, to – parafrazując słowa astronauty Neila Armstronga – Little Marcus 58R jest małym krokiem człowieka, ale wielkim dla basowej społeczności. Oto przed nami nowy Markbass, który jest gotowy do pobicia światowego sukcesu swoich poprzedników. Jak można się łatwo domyśleć, nowy head czerpie inspiracje i rozwiązania zarówno ze wzmacniacza Little Mark 58R, jak i ze wspomnianych modeli sygnowanych przez Marcusa Millera. Przyjaźń i współpraca dwóch panów M, okazała się owocna i oto przed nami najnowszy jej efekt – średniej wielkości (jak na dzisiejsze czasy) wzmacniacz, lekki jak… Markbass, brzmiący jak… milion$$. Cieszmy się, że kiedyś wydarzyło się pierwsze spotkanie Marcusa z Marco, bo basiści do dzisiaj mają z niego wiele korzyści. 

Przyjaźń i współpraca dwóch panów M, okazała się owocna i oto przed nami najnowszy jej efekt – średniej wielkości (jak na dzisiejsze czasy) wzmacniacz, lekki jak… Markbass, brzmiący jak… milion$$

 

Cały test dostępny na stronie TopGuitar

 

Markbass Little Marcus 58R, fot. Maciej Warda
Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.