Basiści

Lemmy i Ozzy w nie publikowanej wersji “Hellraiser” z płyty “No More Tears”

Ponad 30 lat po wydaniu „No More Tears” Ozzy’ego Osbourne’a fani muzyki w końcu usłyszą nową, nigdy nie publikowaną wersję utworu „Hellraiser” z płyty „No More Tears”

 

Cyfrowa premiera reedycji albumu ma się ukazać 17 września (Sony Music) i będzie zawierać interpretację kawałka, w którym wspólnie zaśpiewali Ozzy Osbourne i Lemmy Kilmister. „Hellraiser” pojawił się pierwotnie na albumie „No More Tears” (1991), a następnie MOTÖRHEAD nagrał własną wersję tego utworu na „March Ör Die” (1992).

Jak słusznie zauważył serwis www.sonicperspectives.com, „Hellraiser” był jednym z czterech kawałków z „No More Tears” napisanych wspólnie przez Ozzy’ego i Lemmy’ego; pozostałe to „, ” i .

Przypominamy, że „Mama, I’m Coming Home”, największy przebój albumu, Ozzy napisał wspólnie z Kilmisterem. Kawałek rozpoczyna się od Zakka przy fortepianie. Zakk: „Pamiętam, że kiedy pracowaliśmy nad albumem, pierwotnie napisałem ‘Mama, I’m Coming Home’ na pianinie. Miałem muzykę, a kiedy dotarliśmy do studia, przetransponowałem ją na 12-strunową gitarę. Pomyślałem: ‘Wypróbuję to na 12 strunach i zobaczę, jak to brzmi’. W ten sposób pomysł ewoluował w piosenkę”

Zakk Wylde dodaje: „Na pierwszej płycie było tak: ‘Nie mogę uwierzyć, że tu jestem’. Zdecydowanie wczołgałem się w ogień i wciąż myślałem: ‘Musisz produkować. Musisz wymyślić kilka fajnych rzeczy’. Na ‘No More Tears’ chyba byłem bardziej zrelaksowany. Z Ozzy’m, kiedy gram riffy, on mówiłby ‘graj ​​dalej ten riff’. (…) Cokolwiek słyszysz na płycie, to właściwie pierwsza rzecz, którą zaczął śpiewać, która naturalnie wyszła z niego, którą zaczął słyszeć w swojej głowie. Co jest niesamowite. Moja miłość i podziw dla niego z biegiem lat stały się jeszcze silniejsze. Jest większy niż muzyka. To jest zawsze dobry czas, gdy jesteśmy razem, zawsze jest zabawa, a potem nagrywanie płyt jest także zabawą”.

Ozzy Osbourne “Hellriser”

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.