Basiści

James LoMenzo został stałym basistą Megadeth

Prawie rok po tym, jak James LoMenzo ponownie dołączył do Megadeth jako basista koncertowy, zespół ogłosił, że jest on teraz stałym basistą grupy. Nie jest to jego pierwsza przygoda z Megadeth, bo grał już z ta kapelą od 2006 do 2010 roku.

 

LoMenzo powrócił do zespołu w sierpniu 2021 roku po tym, jak kilka miesięcy wcześniej David Ellefson został wylany po fatalnej internetowej aferze seksualnej. Megadeth usunął wszystkie partie basowe wykonane przez Ellefsona na nadchodzący album “The Sick, The Dying and The Dead”.

Dave Mustaine powiedział o powrocie na stałe Jamesa LoMenzo do Megadeth: “Jestem zachwycony, że mogę powitać Jamesa w rodzinie Megadeth. James powrócił do nas jako basista koncertowy i świetnie było mieć go z powrotem. Pomyśleliśmy, że niech to będzie na stałe”.

Jestem zachwycony, że mogę powitać Jamesa w rodzinie Megadeth. James powrócił do nas jako basista koncertowy i świetnie było mieć go z powrotem. Pomyśleliśmy, że niech to będzie na stałe

Jak podaje serwis Blabbermouth, James LoMenzo także opowiedział o powrocie na łono Megadeth: “Jestem tak podekscytowany, że mogę ponownie dołączyć do Megadeth i ruszyć pełną parą w kolejną fazę historii tego kultowego zespołu! Z Dave’em, Kiko i Dirkiem nic nas nie powstrzyma! To wspaniałe uczucie być znowu w domu”.

Jestem tak podekscytowany, że mogę ponownie dołączyć do Megadeth i ruszyć pełną parą w kolejną fazę historii tego kultowego zespołu! Z Dave’em, Kiko i Dirkiem nic nas nie powstrzyma! To wspaniałe uczucie być znowu w domu

Przypominamy, że oprócz LoMenzo i Dave’a Mustiane, w zespole są także brazylijski gitarzysta Kiko Loureiro (od 2015 roku) i belgijski perkusista Dirk Verbeuren (od 2016 roku).

James grał na wielu na basach, ale ostatnio w Megadeth daje się zobaczyć z modelami Yamahy (m.in. Attitude Ltd). Oto, co sam powiedział o tych basówkach: “Posiadam i grałem na wielu różnych basach, ale kiedy przychodzi czas na scenę lub do studia, basy, na których gram najczęściej to moje Yamahy. Dla mnie są to najlepsze basy dla każdego, świetne do wszystkich stylów.  Mam własny model oparty na czcigodnej serii BB Yamahy”. “Kiedy potrzebuję czegoś o jeszcze większym brzmieniu, używam modelu “Billy Sheehan” Yamahy.

Posiadam i grałem na wielu różnych basach, ale kiedy przychodzi czas na scenę lub do studia, basy, na których gram najczęściej to moje Yamahy. Dla mnie są to najlepsze basy dla każdego, świetne do wszystkich stylów

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.