Basiści

Eugene Abdukhanov, basista Jinjer: “Wszyscy powtarzali, że bas jest łatwy do grania”

A tu taka niespodzianka! Okazało się, że nie jest lekko. Ale Eugene nie poddał się, ćwiczył zawzięcie, nosił graty, znosił głośniejszych gitarzystów i opłacało się. Teraz jest jednym z najciekawszych metalowych basistów młodszego pokolenia w Europie. Magazyn TopGuitar przytacza obszerne fragmenty rozmowy jaką Abdukhanov odbył z redakcją magazynu Bass Player.

 

Album “Wallflowers” (premiera: 27.08.2021), był jednym z najbardziej oczekiwanych wydawnictw metalowych tego roku. Jinjer po raz kolejny udowodnił na nim swój wyjątkowy talent do łączenia elementów groove, prog, alternatywnych i eksperymentalnych.

“Dla mnie bas nie polega na tym, ile nut grasz, ale jak dobrze wybierasz każdą z nich, nawet jeśli jest tylko jedna w takcie – chociaż zajęło mi lata, zanim zdałem sobie sprawę, że to naprawdę działa w ten sposób. W metalu możesz popisywać się ile chcesz, grając szesnastkowe triole pod warstwami gitar i blastbeatowych bębnów, ukrywając cały swój zły timing, słabą dynamikę, brak groove’u i oryginalności. Prosta, chwytliwa i wpadająca w ucho linia basu, wykonana czysto i z muzykalnością, naprawdę pokaże, kim jesteś i w czym jesteś znacznie lepszy.”

Dla mnie bas nie polega na tym, ile nut grasz, ale jak dobrze wybierasz każdą z nich, nawet jeśli jest tylko jedna w takcie – chociaż zajęło mi lata, zanim zdałem sobie sprawę, że to naprawdę działa w ten sposób

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.