SprzętNowości

Cort wprowadza na rynek bas Artisan Space 5

Firma Cort Guitars zaprezentowała model basowy Artisan Space 5, który łączy innowacyjne dziedzictwo firmy z wizją przyszłości instrumentu, oferując lekką, kompaktową i przenośną konstrukcję.

Historia i ewolucja

Cort, znany z innowacyjności w dziedzinie instrumentów strunowych, wprowadził linię Space już w latach 80., przyczyniając się do popularności instrumentów bezgłówkowych. Model Artisan Space 5 kontynuuje tę tradycję, łącząc sprawdzone rozwiązania z najnowszymi trendami w projektowaniu basów. Design instrumentu czerpie inspirację z klasycznych modeli, jednocześnie unikając nadmiernej nostalgii.

Konstrukcja i materiały

Budowa basu opiera się na korpusie z klonu z wierzchnią warstwą z pięknego, solidnego drewna poplar burl o grubości 6 mm, co zapewnia doskonałe właściwości rezonansowe. Szyja instrumentu, wykonana z siedmiowarstwowej kombinacji klonu, orzecha i purpleheart, nie tylko zachwyca wyglądem, ale także zapewnia wyraźne brzmienie środkowego zakresu, które doskonale komplementuje jasne i przestrzenne właściwości korpusu. Unikalny kształt korpusu i szyi, wzbogacony o charakterystyczne logo Cort, podkreśla nowoczesny charakter basu.

Cort Artisan Space 5 SDB, fot. Cort
Cort Artisan Space 5 SDB, fot. Cort
Cort Artisan Space 5 SDB, fot. Cort
Cort Artisan Space 5 SDB, fot. Cort

Innowacje i funkcjonalność

Artisan Space 5 wyróżnia się zastosowaniem progu zerowego, który eliminuje potrzebę stosowania siodełka i zapewnia optymalną wysokość strun na całej długości podstrunnicy. Specjalnie zaprojektowane mostki dla poszczególnych strun, przetworniki Bartolini MK-1 oraz aktywny przedwzmacniacz 3-pasmowy EQ umożliwiają uzyskanie szerokiej gamy barw dźwiękowych. Dodatkowo, komfortową grę zapewnia smukły profil szyi oraz podstrunnica z prażonego klonu.

Estetyka i dźwięk

Bas Artisan Space 5, dzięki swojemu nowoczesnemu designowi i zaawansowanym komponentom, łączy w sobie wyrafinowany wygląd z bogatym, wszechstronnym brzmieniem. Instrument ten jest prezentowany jako idealny wybór dla wymagających muzyków, którzy cenią sobie zarówno estetykę, jak i innowacyjność techniczną.

Cort Artisan Space 5 to bas, który ma zadowolić nawet najbardziej wymagających basistów, oferując im zarówno znakomite brzmienie, jak i niezrównany komfort gry. Szczegółowe informacje na temat tego modelu można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Cort Artisan Space 5 SDG, fot. Cort
Cort Artisan Space 5 SDG, fot. Cort
Cort Artisan Space 5 SDG, fot. Cort
Cort Artisan Space 5 SDG, fot. Cort

Źródło: inf. pras. Cort

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.