Basiści

Robert Kubiszyn – basista-audiofill

Przez ostatnie lata Robert Kubiszyn wyrósł na naszego czołowego basistę sesyjnego. Usłyszymy go na płytach i koncertach najlepszych polskich muzyków, m.in. Anny Marii Jopek, Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego.


fot. Maciej Zachariasz

Po wielu latach pracy jako sideman, muzyk pokazał wreszcie solową płytę „Before Sunrise”, nagraną z pomocą wielu znamienitych gości, której dystrybucją zajmuje się Universal Music Polska. Płyta ta stała się okazją do rozmowy, jaką przeprowadził z muzykiem Piotr Nowicki.

Na zaostrzenie apetytów trzy króciutkie cytaty:

„Basem zainteresowałem się na poważnie dopiero pod koniec szkoły podstawowej, gdy mój brat zaczął poważnie słuchać jazzu i zabrał mnie na solowy koncert Krzyśka Ścierańskiego.”

„Od samego początku bardziej zależało mi, by skupić się na muzyce, nie na instrumencie, pokazać to, co siedziało we mnie od wielu lat.”

„Jestem zwolennikiem wejścia na setkę i jak najmniejszego edytowania. Satysfakcja jest największa, gdy nagra się swoją partię za pierwszym podejściem.”

Rozmowę Piotra Nowickiego z Robertem Kubiszynem wzbogaconą o zestawienie ulubionych sprzętów muzyka znajdziecie w marcowym wydaniu dodatku TopBass – integralnej części Magazynu Muzyków TopGuitar.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.