NowościBasiści

Piotr Lemańczyk w gronie artystów Markbass

Polski dystrybutor produktów włoskiej firmy Markbass poinformował, że do rodziny artystów grających na wzmacniaczach tej marki dołączył Piotr Lemańczyk.

Ten kontrabasista, gitarzysta basowy i kompozytor jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Piotr Lemańczyk od lat koncertuje i nagrywa z topowymi muzykami nie tylko rodzimej, ale także światowej sceny jazzowej, a ponadto jest też liderem własnych formacji. Na koncie ma udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu albumów, w tym także sygnowanych własnym nazwiskiem. Najnowszym tego przykładem jest płyta „Boost Time” nagrana pod szyldem Piotr Lemańczyk Electric Band, wydana w ubiegłym roku.

Z obszernej oferty firmy Markbass, Piotr Lemańczyk wybrał dla siebie head Little Marcus 500, czyli jeden z modeli powstałych we współpracy z Marcusem Millerem. Jest to wzmacniacz wykorzystujący tranzystorowy preamp i końcówkę MPT, charakteryzujący się mocą 500 W RMS/4 Ohm (300 W RMS/8 Ohm). Do kreowania brzmienia służą w nim dwie sekcje korekcji (EQ1 i EQ2), które mogą być aktywowane / dezaktywowane przy pomocy opcjonalnego przełącznika nożnego. Pierwsza sekcja to 5-pasmowy korektor, a na drugą składają się dwa układy opracowane w współpracy z Marcusem Millerem: OLD SCHOOL (filtr dolnoprzepustowy) i MILLERIZER (filtr pasmowo-przepustowy). Wzmacniacz ten wyposażono także w wejście instrumentalne z regulacją czułości, funkcję MUTE, ogólną regulację głośności, wyjście liniowe XLR z oddzielną regulacją poziomu, złącza pętli efektów, wyjście do tunera oraz wyjście głośnikowe typu Speakon.

fot. Markbass

Piotr Lemańczyk używa tej „głowy” w połączeniu z zestawem głośnikowym Standard 104HR. Jest on wyposażony w w cztery woofery o średnicy 10 cali oraz umieszczony centralnie jednocalowy tweeter osadzony w tubie, którego głośność możemy regulować dedykowanym pokrętłem.

fot. Markbass

Rodzimi miłośnicy jazzu mieli okazję usłyszeć i zobaczyć ten setup podczas koncertów tria Adama Golickiego z Piotrem Lemańczykiem w składzie. W najbliższym czasie basista pojawi się w Sulęczynie (Jazz w Lesie 2022; 30.07 – koncert z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego) oraz Gorzowie Wielkopolskim (Dobry Wieczór Gorzów 2022; 31.07 – Raminiak Electric Quartet).

fot. Facebook / Markbass Polska

 

PRODUCENT: www.markbass.it

Dystrybutorem produktów firmy Markbass jest Konsbud Audio.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.