Basiści

Marcus Miller na Szczecin Music Fest

7 lipca 2010 na zakończenie 7 edycji Szczecin Music Fest wystąpi najsłynniejszy basista współczesnego jazzu MARCUS MILLER z zespołem! Będzie to jedyny koncert tego artysty w Polsce.

Marcus Miller jest nie tylko najsłynniejszym basistą współczesnego jazzu, ale także niezwykle rozchwytywanym muzykiem sesyjnym i wybitnym producentem. W swojej karierze nagrał i produkował niezliczoną ilość płyt (dziennikarze doliczyli się ich ponad 500!!!). Współpracował z najwybitniejszymi postaciami muzyki: Herbie Hancock, Frank Sinatra, Aretha Franklin, Wayne Shorter, George Benson, Natalie Cole, Al Jarreau, Chaka Khan, Eric Clapton. Światową sławę zdobył dzięki współpracy z Milesem Davisem – albumy z lat 80-tych: Tutu, Music from Siesta oraz Amandla.

Podczas godnej podziwu muzycznej kariery, dwukrotnie nagradzany nagrodą Grammy Marcus Miller wyprodukował setki płyt, a wśród nich osiem solowych albumów, które zostały przyjęte przez krytykę z wielkim uznaniem. To artysta który w każdym projekcie pokazuje niezwykły talent i udowadnia swoją pozycję nr 1 na świecie w kategorii gitara basowa.

Jako producent i muzyk Miller był ostatnim ważnym współpracownikiem legendy jazzu – Milesa Davisa, m.in. przy płycie Tutu, która weszła do kanonu współczesnej muzyki jazzowej. Jego współpraca z Lutherem Vandrossem, zaowocowała produkcją kilkudziesięciu hitów R&B sprzedanych w milionowych nakładach, min.: “Never Too Much”, “Til My Baby Comes Home” czy nagrodzoną Grammy „Power of Love/Love Power”.

Wraz z Victorem Wootenem i Stanleyem Clarke’m powołał formację S.M.V. która przez ostatnie 2 lata elektryzowała cały basowy świat.

Dyskografia Marcusa Millera jako muzyka sesyjnego to słownik najważniejszych wykonawców współczesnej muzyki, rozciągający się na różnorodne gatunki muzyczne. Wśród muzyków, z którymi współpracował są m.in.: Herbie Hancock, Frank Sinatra, Aretha Franklin, Wayne Shorter, George Benson, Natalie Cole, Al Jarreau, Chaka Khan, Eric Clapton i wielu innych.

Źródło: koncerty.com

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.