NowościBasiści

„ID.Entity” – pierwszy utwór zapowiadający nową płytę Riverside

Płyta “ID.Entity” była nagrywana i miksowana w Boogie Town Studio w Otwocku i Serakos Studio w Warszawie wiosną i latem 2022. Będzie to pierwszy album nagrany z Maciejem Mellerem jako oficjalnym gitarzystą Riverside.

 

Przypominamy, że Maciej Meller był wcześniej koncertowym członkiem zespołu, ale nagrał też kilka solówek na poprzedniej pycie “Wasteland” z 2018 roku. Obecnie zastępuje on Piotra Grudzińskiego, który zmarł w 2016 roku, mając zaledwie 40 lat.

Mariusz Duda podzielił się z mediami następującym komentarzem na temat “I’m Done With You”: “Żyjemy w czasach gniewu i bezradności. W czasach zdominowanych przez Big Tech, populistów, teorie spiskowe, nienawiść, chciwe korporacje powodujące, że planeta i ludzka natura umierają w przyspieszonym tempie. Żyjemy w czasach, w których jeden kraj może znienacka zaatakować drugi tylko dlatego, że uważa, iż bardziej na coś zasługuje. W dzisiejszych czasach po prostu ciężko jest śpiewać tylko o miłości, przyjaźni i ucieczkach w wyimaginowane światy. ‘I’m Done With You’ jest o złości i frustracji!”.

W dzisiejszych czasach po prostu ciężko jest śpiewać tylko o miłości, przyjaźni i ucieczkach w wyimaginowane światy. ‘I’m Done With You’ jest o złości i frustracji!

I jeszcze coś od Mariusza Dudy: “Już naprawdę chcemy pożegnać dekadę smutku i melancholii, która zdominowała ostatnie płyty”. Dlatego album “ID.Entity” zapowiadany jest jako powrót do cięższych korzeni Riverside. Ten kierunek wziął się m.in. stąd, że panowie ponownie pisali muzykę w swojej “próbowni”, co determinuje akurat u nich takie cięższe ukierunkowanie: “Pierwsze cztery albumy, które nagraliśmy, pracowaliśmy razem w sali prób” – wyjaśnia Duda. “Przy trzech poprzednich albumach z drugiej dekady, materiał powstawał głównie w studiu. Z nowym materiałem chcę wrócić do tych czasów, kiedy byliśmy bardziej razem. To było moje wyzwanie na początek trzeciej dekady: Riverside łączący początki z drugą dekadą, gdzie zrobiliśmy moim zdaniem bardziej dojrzały materiał.”

Już naprawdę chcemy pożegnać dekadę smutku i melancholii, która zdominowała ostatnie płyty

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.