Basiści

Czy znamy go naprawdę? Peter Cattermoul i rzeczy, o których fani mogą nie wiedzieć

Peter Cattermoul, renomowany kompozytor, producent, basista i multiinstrumentalista, może być znany fanom z jego zaangażowania w zespołach Teleman i Pete and the Pirates. Ale czy naprawdę znamy tego utalentowanego muzyka? Poniżej przedstawiamy kilka faktów na temat Cattermoula, które mogą Cię zaskoczyć.

Pierwsze kroki muzyczne Cattermoul stawiał w Reading, w Wielkiej Brytanii, choć urodził się w Plainfield, w New Jersey, w 1982 roku. Zanim stał się znanym muzykiem, jako nastolatek pracował w indyjskiej restauracji, gdzie za pensję w wysokości 3 funtów na godzinę mył naczynia. To właśnie wtedy kupił swój pierwszy pedał do gitary, który – jak sam mówi – posiada do dziś.

Studia na Sussex University nie były momentem skupienia na akademickiej ścieżce. Cattermoul przyznaje, że większość czasu spędzał na paleniu marihuany i nagrywaniu muzyki indie na swoim 8-ścieżkowym magnetofonie. Jego miłość do muzyki wyraźnie przeważała nad nauką.

Cattermoul zdecydowanie nie boi się zetknąć z ikonami muzyki. Wspomina o swoim spotkaniu z zespołem Parliament na festiwalu Camp Bestival. Fakt, że pochodził z tego samego miasta, bardzo ich zaskoczył. Również spotkanie z legendarnym Princem na prywatnym koncercie w Hippodrome Casino jest wydarzeniem, które Cattermoul zdecydowanie zapisał w swojej pamięci. W tym przypadku było to jednak nieco zamazane przez alkohol.

Mimo że aktywnie promuje weganizm online, Cattermoul przyznaje, że jest mięsożercą. Jest to pewna ironia, którą jego fani mogą traktować z uśmiechem.

Niewielu fanów wie, że Cattermoul napisał kwartet smyczkowy dla Ligeti Quartet. Ten fakt tylko potwierdza jego różnorodne umiejętności muzyczne i pasje, które wykraczają poza granice indie rocka.

Cattermoul jest artystą wielowymiarowym. Jego życiorys, pełen zaskakujących faktów i anegdot, tylko podkreśla jego oryginalność jako artysty.

 

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.