NowościSprzęt

Burls Art LEGO Bass – gitara basowa z klocków

Co można zrobić mając mnóstwo niepotrzebnych klocków, sporo wolnego czasu oraz odpowiednie umiejętności i narzędzia? Chociażby gitarę basową, taką jak LEGO Bass zaprezentowaną właśnie przez twórcę znanego w Sieci jako Burls Art.

Ten gitarowy youtuber ma już na koncie szereg podobnych projektów, a tym gitary o korpusach wykonanych z kredek, żywicy epoksydowej, ziaren kawy, bryły soli, włókna węglowego czy deskorolek, jak również gitarę wykonaną ze starej łopaty. Teraz do tego nietypowego instrumentarium dołączyła 4-strunowa gitara basowa LEGO Bass.

Do budowy korpusu tego instrumentu wykorzystał on 2000 klocków LEGO, które dodatkowo skleił, a całość pokrył żywicą epoksydową. Wewnątrz korpusu umieścił klonowy blok, a z tego samego drewna wykonana jest szyjka. W odróżnieniu chociażby od solnego telecastera, dzięki użyciu plastikowych klocków korpus basu jest bardzo lekki a całość waży niewiele ponad 3 kg. Aby nie zakłócić wizualnej strony LEGO Bass, autor zdecydował się zastosować w instrumencie przetwornik piezo.

Jak przebiegała budowa LEGO Bass i jak ten instrument gra? Dowiecie się tego z poniższego filmu:

Strona internetowa Burls Art – www.burlsart.com

zdjęcie: klatka pochodzi z klipu „I Built a Bass Out of 2000 LEGO” dostępnego w serwisie YouTube (https://youtu.be/fVFXju1V6ng)

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.