BasiściNowości

Basista Adam Duce odszedł z Machine Head

Basista Adam Duce, współzałożyciel Machine Head odszedł z zespołu. Jak czytamy w oświadczeniu umieszczonym na oficjalnej stronie internetowej zespołu:

“Rozeszły się drogi Machine Head i basisty Adama Duce. Rozstanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, Machine Head chciałby życzyć Adamowi wszystkiego najlepszego w obecnych i przyszłych projektach. Zespół będzie w tym momencie kontynuował działalność w trzyosobowym składzie pracując nad następcą płyty “Unto The Locust” z 2011 roku. Wydanie albumu jest planowane pod koniec 2013 roku.”

Adam Duce – prawdopodobne powody odejścia

W wywiadzie z zeszłego roku Adam Duce przyznał, że gra głównie dla przyjemności i jeśli zabraknie radości, to nie chce tego dalej robić. “Nie spodziewam się, że stanę się dzięki temu bogaty. Chcę spędzać miło czas i tworzyć dobrą muzykę.”

Basista w tym samym wywiadzie przyznał, że miał problemy z napisaniem linii basowych na płytę “Unto The Locust”, a jego pomysły na utwory nie były realizowane:

“Napisałem sporo muzyki i riffów, których nie użyliśmy, bo Robb Flynn nie miał pomysłu na partie wokalne. Ale co bardziej istotne, napisałem sporo tekstów, które wiele dla mnie znaczyły. Zazwyczaj wyglądało to w ten sposób, że Robb brał tylko pojedynczy wers albo jakiś wycinek. Czułem się wypalony tym, że przelewam część siebie na papier, a kiedy widzę to następnym razem, nie ma pozostałości po pierwotnym zamyśle. Powiedziałem mu, że nie przyniosę już więcej pieprzonych tekstów, bo mam dość tego co po nich potem zostaje. Był na mnie zły przez jakiś czas, ale wiesz… takie rzeczy się zdarzają.”

Machine Head
Machine Head. Adam Duce drugi z prawej.
Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.