Sprzęt

„Sprzęt na Topie” dla Warwick Stuart Zender Signature Bass

Testowana w październikowym numerze Magazynu Muzyków TopGuitar gitara basowa firmy Warwick, sygnowana nazwiskiem Stuarta Zendera, otrzymała wyróżnienie „Sprzęt na Topie”.

Poniżej prezentujemy kilka fragmentów z testu przeprowadzonego przez Maćka Wardę, redaktora działu sprzętowego TopGuitar, które mogą stanowić uzasadnienie przyznanej nagrody:

„Wiosło jest należycie wyważone i na szczęście nie należy do ciężkich. Waży mniej niż 4 kg i, jeśli dysponujemy odpowiednio szerokim paskiem, w ogóle nie odczujemy, że jakieś „drewno” wisi nam na plecach.”

„Nasz Warwick ma jasno zdefiniowane brzmienie, które dla wielu może stanowić wzór tego, jak powinien dźwięczeć klang, jak miękko powinno pulsować funkowe frazowanie i jak bez zbędnego podkręcania głośności przebijać się w miksie zespołu.”

„To brzmienie będzie nas napędzać i inspirować do zagrywek niemal ponad nasze umiejętności!”

„Uniwersalność niemieckich konstrukcji ponownie zyskuje potwierdzenie.”

Specjalnie dla TopGuitar wypowiedział się również Marcus Spangler, Product Designer z firmy Warwick:

„Kiedy zaczynaliśmy planować model sygnowany dla Stuarta, chciał on czegoś unikalnego, co oddawałoby jego styl. Zastanawiał się nad kształtem korpusu Streamera, ale chciał, aby rogi były trochę dłuższe i bardziej filigranowe. Dlatego właśnie dolna część korpusu to Streamer, a rogi są projektem Stuarta. Również inkrustacje zostały zaprojektowane przez niego. Ze względu na wagę oraz brzmienie wybrał jesion bagienny i płomienisty. Twardsza szyjka z ovangkolu z hebanową podstrunnicą zapewnia dłuższy sustain, a bardziej miękkie drewno jesionowe – więcej ciepła.”

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.