Nowości

Ampeg kupiony przez Yamaha Guitar Group

Nowym właścicielem legendarnej marki Ampeg został Yamaha Guitar Group – amerykański oddział japońskiego koncernu, który zakupił firmę specjalizującą się we wzmacniaczach basowych od spółki LOUD Audio LLC, będącej częścią Transom Capital Group.

Ampeg to firma obecna na rynku od ponad siedemdziesięciu lat. Jej założycielami byli Everett Hull i Stanley Michaels, którzy powołali ją do życia w 1946 roku. W ciągu ponad siedmiu dekad działalności Ampeg wprowadził na rynek wiele wzmacniaczy basowych typu head i combo wchodzących w skład różnych serii. Firma produkowała też wzmacniacze gitarowe i instrumenty. Jej obecna oferta obejmuje kilka serii wzmacniaczy basowych (Heritage, Classic, Portaflex, SVT Pro, Bassamp), zestawy głośnikowe przeznaczone do współpracy z nimi oraz efekty podłogowe.

Yamaha Music Group to firma działająca od początku kwietnia tego roku. Sformowano ją, aby skupić w jednych rękach wszystkie produkty dla gitarzystów i basistów oferowane pod markami Yamaha i Line 6, a teraz także Ampeg. Ten oddział japońskiego koncernu ma siedzibę w Kalifornii.

Co myśli Marcus Ryle – jeden z prezesów Yamaha Guitar Group o transakcji? Sprawdź na: http://topguitar.pl/newsy/ampeg-kupiony-przez-yamaha-guitar-group

Producent: ampeg.com

Przedstawiciel: pl.yamaha.com

 

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.