Basiści

Mike Hogan: muzyka, rodzina i miłość do Księgi Guinnessa

Dzisiaj, 29 kwietnia 2023 roku, Mike Hogan, basista i współzałożyciel słynnego irlandzkiego zespołu The Cranberries, obchodzi swoje 50. urodziny. Prześledźmy razem ważne etapy jego życia i kariery.

Mike Hogan, urodzony 29 kwietnia 1973 roku w Moycross, irlandzki basista, członek zespołu The Cranberries jest młodszym bratem gitarzysty Noela Hogana. Wspólnie z Noelem i Fergalem Lawlerem założyli grupę The Cranberry Saw Us, która później przekształciła się w The Cranberries.

W latach 1989–2003 Mike pełnił funkcję basisty w The Cranberries. W 2003 roku zespół zawiesił działalność, a Mike zajął się projektem Mono Band prowadzonym przez swojego brata. W międzyczasie otworzył również restaurację w Limerick. W 2009 roku wrócił do gry w The Cranberries.

Mike Hogan jest jednym z założycieli The Cranberries, zespołu, który zyskał sławę dzięki takim utworom jak “Linger” czy “Zombie”. Wraz z bratem Noelem oraz przyjacielem Fergalem Lawlerem, utworzyli grupę, do której później dołączyła wokalistka Dolores O’Riordan.

W 2018 roku, po śmierci wokalistki Dolores O’Riordan, Mike Hogan wraz z pozostałymi członkami The Cranberries przygotowali album “In the End” jako hołd i pożegnanie z Dolores.

Prywatnie, 6 lipca 1998 roku, Mike Hogan ożenił się z Siobhan O’Connor. Mają syna Jamie Patricka Hogana, urodzonego 8 października 2001 roku. Poza działalnością muzyczną, Mike interesuje się elektroniką i uczęszczał na kurs YTS (Youth Training Scheme). Jest także wielkim fanem Księgi Guinnessa.

Współpracuje również z bratem Noelem w jego solowym projekcie Mono Band. Wszyscy członkowie zespołu The Cranberries mają wspólną pasję – muzykę grupy The Smiths. Mike Hogan wystąpił również w filmie “War Crimes” z 2005 roku.

Mimo swojej bogatej historii z zespołem The Cranberries, Mike Hogan nie wydał dotąd solowego projektu muzycznego.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.