Wydarzenia

Markbass Virtuoso International Contest – konkurs dla basistów

Pod nazwą Markbass Virtuoso International Contest kryje się międzynarodowy konkurs przeznaczony dla basistów w wieku od 15 do 29 lat ogłoszony przez włoską firmę Parsek Srl. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się dzisiaj, a na laureatów czekają wyjątkowe nagrody. Konkurs jest skierowany do osób z różnych stron świata, zatem jeśli chcielibyście sprawdzić się w międzynarodowym gronie i zaprezentować szerokiej publiczności wystarczy wykonać tylko kilka kroków.

Zgłoszenia do Markbass Virtuoso International Contest przyjmowane są od dzisiaj (10 sierpnia), a proces ten potrwa do 10 września br. (do godz. 11:59). Do udziału w konkursie zaproszeni są basiści z całego świata mający nie mniej niż 15 lat i nie więcej niż 29. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dołączyć do niego wymagane dokumenty, a przede wszystkim nagrany przez siebie film prezentujący nasze umiejętności. Wszystko to należy wysłać na adres poczty elektronicznej [email protected].

Klip nagrany na potrzeby konkursu nie powinien trwać dłużej niż 5 minut, a w kadrze musi być widoczna zarówno cała postać osoby zgłaszającej się jak również cały bas. To co chcemy zaprezentować możemy wybrać sami, ale wykonywany przez nas materiał musi być utrzymany w jednym z tych pięciu stylów – Traditional Jazz, Contemporary Jazz, Latin Jazz, Jazz Rock lub Fusion. Grający nie powinien wspierać się akompaniamentem, a klip wideo nie może zostać poddany edycji.

Filmy nadesłane na konkurs będą oceniane przez jury, w którego skład wejdą Riccardo Damiani, Maurizio Rolli, Nicola di Camillo, Pippo Matino oraz Alain Caron, a także szef firmy Markbass – Marco De Virgiliis (przewodniczący). Jurorzy będą brali pod uwagę różne kryteria, od wirtuozerii i muzykalności po technikę, trzymanie rytmu i brzmienie, przyznając filmom punkty wg 10-stopniowej skali. Laureatami Markbass Virtuoso International Contest zostaną tym samym trzy osoby, które uzyskają najwyższy wynik.

Ich nazwiska poznamy 15 września, a na trójkę tę czekają wyjątkowe nagrody. Zwycięzca konkursu otrzyma wzmacniacz Little Mark 58R, zestaw głośnikowy MB58R 104 Energy i gitarę basową JF1 Old Yellow 4 CR RW. Co więcej, osoba ta zostanie zaproszona do włoskiej Pescary by 8 października nie tylko osobiście odebrać nagrody, ale także wystąpić w Aurum – La Fabbrica jako support przed Alainem Caronem. Wydarzenie to odbędzie się w ramach festiwalu SoundExpo. Osoba, która uplasuje się na drugim miejscu dostanie wzmacniacz Little Mark 58R oraz 5-strunowy bas MB GV 5 Gloxy Val Black CR MP, a nagrodami za trzecie miejsce są preamp Mark Vintage Pre i 4-strunowy bas MB GV 4 Gloxy Val Surf Green CR MP.

fot. Markbass

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu Markbass Virtuoso International Contest, w tym linki do pełnego regulaminu oraz formularza zgłoszeniowego znajdziecie na stronie www.markbass.it/virtuoso/.

 

PRODUCENT: www.markbass.it

Dystrybutorem produktów firmy Markbass jest Konsbud Audio.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.