NowościSprzęt

Futerał Canto na dwie basówki

Jedną z najnowszych propozycji firmy Canto jest futerał na dwie gitary basowe. Co o nowym produkcie mówi przedstawiciel producenta, firmy Canto? „Kiedy rozmawialiśmy z muzykami grającymi na basach (zresztą gitarzystów elektrycznych też to dotyczy), okazało się, że wielu ma dwie i więcej gitary, które musi nosić na każdy koncert. O tym, że noszenie dwóch twardych case’ów nie należy do przyjemności, nie muszę chyba przekonywać.”

Gigbag jest tak pomyślany, aby z zewnątrz nie odbiegał wyglądem od standardowej konstrukcji. Mamy więc kieszeń na akcesoria, szelki, uchwyty. Różnica polega na tym, że wszystkie te elementy są wzmocnione, podobnie jak karabińczyki. Za ochronę instrumentów odpowiada 15 mm warstwy pianki, 10 mm warstwy naturflexu oraz płyta z polipropylenu o grubości 1,8 mm. W odróżnieniu od innych tworzymy Gigbagi, które mają to usztywnienie na całej powierzchni futerału. Zdarza się tak, że futerał ma usztywnienie tylko na spodzie i na górze lub tylko po bokach. Aby zabezpieczyć instrumenty w najwyższy możliwy, sposób gitarowe gigbagi Canto wzmocnione są w każdym miejscu.

Środek futerału wyścielony jest welurem, więc instrument nie obciera się wewnątrz futerału. Gitara po włożeniu do futerału jest dodatkowo utrzymywana na miejscu przez uchwyt wokół gryfu. Miejsce na główkę wykonane jest z kodury 420 D, dzięki czemu struny nie haczą o wystające włókna weluru i nie ma obawy o rozdarcie podszewki. Oprócz odczepianych szelek pokrowiec doposażono w wygodne rączki. Unikatowym rozwiązaniem jest komora na drugą gitarę basową umieszczona z tyłu pokrowca. Muzyk sceniczny ma wszystkie instrumenty zawsze przy sobie, gotowe do użycia, dodatkowo spada ryzyko zgubienia czy kradzieży instrumentów – ma on o jeden pokrowiec mniej do pilnowania.

Firma Canto informuje także, że aktualnie nie posiada w ofercie seryjnej futerałów na dwie gitary elektryczne, są one dostępne jedynie w zamówieniu indywidualnym.

Producent: www.canto.pl

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.