Fender Pawn Shop Bass VI i Pawn Shop Mustang

14 stycznia 2013 | 12:03

     W niekonwencjonalnej serii Pawn Shop Fendera pojawiły się kolejne innowacyjne instrumenty. Są to m.in. dwie gitary basowe Fender Pawn Shop Bass VI i Pawn Shop Mustang.

Fender Pawn Shop Bass VI

     Fender Pawn Shop Bass VI oznacza powrót historycznego modelu gitary Fender Bass Guitar, znanej również jako Bass VI. Unowocześniona wersja klasycznej, barytonowej konstrukcji posiada krótką skalę (30″) i wyposażona jest w dwa przetworniki Special Design Hot Jaguar typu single coil przy szyjce i na środku korpusu oraz silny mostkowy humbucker JZHB. W instrumencie zastosowano vintageowe klucze, ruchomy mostek tremolo z podstawkiem pod struny oraz pokrętła barwy i głośności typu Jazz Bass. Na klonowym gryfie o promieniu 9.5 umieszczono palisandrową podstrunnicę z 21 progami. Fender Pawn Shop Bass VI dostępny jest w kolorach Sunburst, Black oraz Candy Apple Red.

Fender Pawn Shop Bass VI

Fender Pawn Shop Bass VI

Fender Pawn Shop Mustang

     Ze swoim potrójnym „wyścigowym” paskiem oraz krótką skalą (30″) gitara basowa Fender Pawn Shop Mustang przywołuje na myśl basówkę Mustang z początku lat 70-tych. Jednak w przeciwieństwie do oryginalnego Mustanga, który posiadał przetwornik single coil, z nowego wcielenia instrumentu uzyskamy potężne brzmienie za sprawą pojedynczego humbuckera. Inne cechy gitary to korpus wykonany z olchy, klonowy gryf o profilu „C”, palisandrowa podstrunnica o promieniu 9.5″ i 19 progach oraz mostek z regulowanymi siodełkami, w którym struny przechodzą przez korpus. Gitary produkowane są w trzech wersjach kolorystycznych: Sunburst, Candy Apple Red z paskiem oraz Olympic White z paskiem.

Fender Pawn Shop Mustang Bass

Fender Pawn Shop Mustang

Producent: www.fender.com

Tagi: